Mindent a Quilling technikáról kezdőknek és haladóknak

Quilling Mánia - Papírcsík-technika ötletek

Quilling ötlet kezdőknek - Pörgettyű

2017. szeptember 11. - Játékok

Ez az egyszerű papírcsík játék nagyszerű választás, ha még csak most ismerkedünk a quilling színes világával. Nagyon könnyen és gyorsan elkészíthető. Akkor is jó ötlet, ha éppen kezdünk kifogyni az alapanyagokból vagy ha gyerekekkel szeretnénk elékszíteni egy kézműves foglalkozás keretein belül. Az alkotás biztosan maradandó lesz, és a gyerekek még sokáig tudnak vele játszani. Nézd meg most, hogyan is kell elkészíteni ezt a papír pörgettyűt!

Ha kalandozó kedvedben vagy, természetesen variálhatod a színeket, a használt papír mennyiségét vagy a pörgettyű végső formáját. Mint ahogy mindennek, ennek a játéknak is csak a fantáziád szab határt.

 

Kellemes quillingezést! :)

Papírcsík kreppelő

- avagy a quilling sava-borsa

Ha már unjuk a papícsík-sodrást, vagy egyszerűen csak szeretnénk valami újat kipróbálni, a quillinget mindig lehet hova fokozni. Mi lenne, ha a papírcsíkokat nem csupán feltekernénk, hanem egyedi és érdekes formát adnánk nekik? Ha szeretnéd, hogy alkotásaid egyedibbek vagy részletgazdagabbak legyenek, feltétlenül próbáld ki a papícsíkok kreppelését! Ehhez adunk most egy kis útravalót.

krepp_ekszer.jpg

Ahhoz, hogy a papírcsíkokat kreppelni tudd, szükséged lesz valamilyen eszközre. Természetesen akár kézzel is megpróbálhatod egymásra hajtogatni a papírt, mintha valamiféle miniatűr legyezőt készítenél, bár ehhez végtelen türelemre és kötélidegekre lesz szükséged. Több típusú és méretű eszköz létezik, amik segíthetnek könnyebbé tenni a folyamatot. Az összes eszközben az a közös, hogy két, általában műanyag fogaskerék-szerű fej közé kell beilleszteni a papírcsíkot, majd manuálisan tekerni azért, hogy a csík előre haladhasson. A végeredmény természetesen a kreppelt papír, amit aztán kedvünk és ízlésünk szerint a hagyományos módon, vagy a Super Quiller papírsodró segítségével a már megszokott módon tekercselhetünk.

Miért jó a papírcsík kreppelő?

Azon kívül, hogy a quilling rajongói számára nagy lelkesedés tárgya lehet, szerintünk két fő dolog miatt éri meg beruházni egy kreppelőbe - attól függően, hogy mit alkotunk szívesen.

  1. Élethű ábrázolás
    Amikor például egy tájképet vagy valamilyen figurát - például állatot - formázunk, rengeteget jelenthet, ha realisztikusabban tudjuk őket ábrázolni. Például a víz felszínének megalkotásakor élethű hullámokat készíthetünk. Egy emberi figurára könnyűszerrel tehetünk hosszú, göndör hajat. Bizonyos állatok bundája, a fák koronája - mind olyan dolgok, amikhez egy-egy darabka kreppelt papír rengeteget hozzá tud adni.
  2. Egyedi ékszerek
    Amikor az ékszerkészítés a téma, mindenki olyan egyedi szeretne lenni, amilyen csak lehet. Emiatt az ezernyi szín és forma mellett a kreppelő technika is nagyban hozzájárul ötleteink megvalósításához. Van, ami egyszerűen mondva csak jobban néz ki már az által, hogy kreppelőt használtunk. Ha ilyen technikával készült képeket nézegettek, magatok is meglátjátok.

Kreppelés egyszerűen

Mint mindig, természetesen most is van kedvencünk, ha valaki azt kérdezné, mi milyen eszközt szeretünk használni. Nem volt nehéz dolgunk, hiszen beszereztük az automata papírsodrót, és ehhez már csak egy kiegészítő fejet kellett vásárolnunk. A qullingpapír kreppelő eszköz csak egy kis dobozban érkezett, csak rápattintottuk az elemes sodró tetejére és már indulhatott is a munka.

Mivel a szerkezet teljesen megbízható és jól használható, ezért arra is van lehetőség - sőt, ez egyenesen ajánlott! -, hogy egy papírcsíkot akár többször is kreppeljünk a látványosabb hatás érdekében. Nem kell attól tartanunk, hogy a papír megcsúszik, vagy esetleg egyből rosszul illeszkedik a kreppelőbe, mondhatni "rákreppelve" az előző munkára. Egyedül arra kell csak figyelni, hogy amint elkészültünk a feltekeréssel, az apró tekercset nagyon óvatosan fogjuk meg, nehogy eldeformáljuk vagy összegyűrjük a kreppelt papírt. Mutatunk egy videót arról, hogy mennyire gyorsan és egyszerűen használható eszközről és technikáról van szó.

Ha szimpatikusnak találod a kreppelőket és szívesen kipróbálnád, akkor nézd meg őket közelebbről rózsaszínben és kékben!

Quilling eszközök

- hogyan legyen könnyebb és maszatmentesebb a kézműves életünk?

A papírcsíkok feltekeréséhez szükség van néhány eszközre a munka során. A legköltséghatékonyabb megoldás, amivel elkezdhetünk kísérletezni, a következőkből állhat:

  • Tű vagy hurkapálca
  • Ragasztó
  • Csipesz a végső formázáshoz

wholesale-paper-quilling-tool-bifurcation-pen-paper-rolling-diy-paper-flowers-tool-handmade-art.jpg

Kép: aliexpress.com

Vékonyujjúak előnyben, hiszen a papírcsíkokat szorosan kell odafogni ahhoz a tárgyhoz, amivel feltekerjük. Amikor teljesen készen vagyunk, a papírcsík végét óvatosan és nagy odafigyeléssel beragasztózzuk, majd ráhajtjuk a papírtekercsre és megvárjuk, amíg megszárad. A formázást ezután tudjuk csak elkezdeni.

Valljuk be, a quilling eléggé szöszölős. Ez könnyen elveheti a kedvünket attól, hogy egyáltalán megpróbáljuk, ráadásul a gyerekeket sem könnyű minden esetben meggyőzni arról, hogy az eredmény megéri ezt a fáradtságos munkát. 

Természetesen rengeteg féle eszköz létezik, amiket speciálisan a quilling szerelmeseinek fejlesztettek. Különböző formázó- és tekerőeszközök állnak a rendelkezésünkre, amikkel például méretezni is tudjuk a feltekert csíkokat. A választék szinte végtelen, mi azonban megtaláltuk azokat az eszközöket, amik eddig számunka a legjobb választásnak bizonyultak.

Kezdőknek és haladóknak - Quill-on!

 

categories_banner_for_super_quiller.jpg

Mielőtt rátérünk arra, hogy mi milyen Quill On eszközöket használunk, elmondjuk, hogy miért szeretjük őket annyira, és hogy a sok lehetőség közül miért határoztuk el, hogy ezek mellett döntünk.

  • A papír. A Quill On papírokhoz nem kell ragasztó, hiszen csak egy apró védőfóliát kell lehúznunk az öntapadós felületről, és már kész is.
  • A sodró. Az elemes sodróval nem csak könnyű, de gyors is a tekerés.
  • A formázókészletek. Nem csak a kör alakú méretezőformákról beszélünk, hanem a különféle geometriai alakzatok.
  • Készletek. A Quill On kezdő és haladó csomagjai fiús és lányos verziókban is elérhetőek, nem kell külön megvásárolni például az ékszerekhez szükséges csatokat - ezek mind megtalálhatóak a dobozokban.

 

super_quiller_version_b_500.jpg

A papírsodró alapeszköz egy önmagában is több funkciós kiegészítője a kézműves tevékenységnek. Az elemmel működő eszköz cserélhető fejeivel olyan quilling technikákat is kipróbálhatunk, amik eddig eszünkbe sem jutottak - vagy nem volt hozzá megfelelő eszközünk. A befűzött papírcsíkokat a fejek segítségével nem csak feltekerhetjük, de lehetőségünk van még a tekercseket kreppelni vagy éppen domborítani is. Megmutatjuk, hogy is néz ki ez a gyakorlatban!

 

A számos quilling eszköz közül elsőként ezt a két sodrót ajánljuk figyelmetekbe. A linkekre kattintva megtaláljátok a rózsaszín és a kék változatokat is.

Szívesen vesszük, ha elkülditek nekünk az elkészült alkotásaitokat vagy élménybeszámolóitokat a Quill On Super Quillerről :) 

 

Kellemes quillingezést!

Mi az a Quilling?

Aki szereti a kreatív kézműves elfoglaltságokat, előbb vagy utóbb egészen biztos találkozni fog a quillinggel, magyarul a papírcsík technikával. Bevezetésként nézzük meg közelebbről, hogy miről is van szó, miket lehet készíteni és milyen eszközökre van szükséged ahhoz, hogy nekiláthass az alkotásnak.

 

alapformak.jpg

 

 A különféle színes papírcsíkok feltekerésével és formázásával különféle alakzatokat készíthetünk. Ezek a kisebb alakzatok aztán összeállnak egy nagy egésszé, így alkotva meg a kész művet. Az alap alakzatok helyes elkészítését sok minden befolyásolja, például:

  • Milyen papírt használsz?
  • Milyen erősen tekered fel a csíkokat?
  • Feltekerés után hogy "nyomod össze" őket?

Ahhoz, hogy a papírtekercsek megfelelőek legyenek, szükségünk lesz valamiféle eszközre, amire fel tudjuk tekerni a csíkokat. Ez lehet valamilyen tű - vagy ehhez hasonló, vékony pálcika - ám ezek egyrészt balesetveszélyesek lehetnek, másrészt kevés lehetőséget nyújtanak a méretezéshez. A feltekert csíkokat ragasztóval kell összeilleszteni, így ha nem vigyázunk, könnyedén maszatoláshoz vezethet a művelet.

Mire jó a Quilling?

A quilling technikával voltaképpen bármit elkészíthetsz - és ezt értsd nyugodtan szó szerint! Csak a kreativitásod szab határt annak, hogy mit alkotsz meg a sodort papírcsíkokból. Az egyszerű képektől kezdve a sakk-készleten át mindent megalkothatsz, de mi most szeretnénk inspirálni néhány képpel is, hogy egyáltalán hozzákezdj!

Képek: http://wonderfuldiy.com/

 

Ugye, milyen szépek? :) Ha kedvet kaptál ahhoz, hogy belevágj a papírcsíkok sodrásába, akkor tarts velünk, mert számtalan hasznos információval segítünk majd. A következő részben például azt fogjuk megnézni, hogy mi magunk milyen eszközöket ajánlunk a kényelmes és egyszerű quillingezéshez :)

süti beállítások módosítása